Zion Williamson odpocznie do grudnia, czyli (jeszcze) musimy poczekać na zawodnika, który najbardziej elektryzuje ligę

Problemy z kolanem Ziona Williamsona, to na kilka godzin przed startem ligi powinien być najgorętszy temat w lidze. Powinien, ale jest tuszowany w kategorii historii sezonu. W końcu mowa o (TUTAJ):

Sezon NCAA zmienił wszystko, niesamowita atletyczność Ziona, spektakularne akcje coast to coast i dynamiczne wsady sprawiły, że oglądaliśmy być może najlepszego zawodnika w historii NCAA. Drugiego LeBrona Jamesa, choć ten, gdy przychodził ze szkoły średniej nie imponował fizycznością. Williamson przy wzroście 201 cm wzrostu waży 129 kg i ma ciało atlety. Dominował w szkole średniej i na uniwersytecie nad rówieśnikami siłą i zwinnością, tymczasem w NBA zderzy się z fizycznością na kosmicznym poziomie.

Zion zagrał tylko w jednym meczu Ligi Letniej po czym ogłoszono, że ma problemy z kolanem i opuścił resztę spotkań. Temat jego zdrowia był dyskutowany podczas rozwalonego buta w NCAA, a potem w lidze letniej, w której (TUTAJ):

Zion w dziewięć minut zaliczył 11 punktów, ale w tym czasie był -15 na parkiecie i dał się czterokrotnie zablokować.

W meczu przedsezonowym grał wspaniale – Pelicans wygrali wszystkie mecze, a ich debiutant notował przeciętnie notował – 27,3 pkt., 6.5 zb. ze skutecznością 71%. Trafił nawet jedną trójkę, która była szeroko komentowana, niczym heroiczny występ jakiegoś superstara. Ameryka zwariowała. Tymczasem Williamson poddał się zabiegowi artroskopii w prawym kolanie i odpocznie około 6 do 8 tygodni. Czyli najwcześniej wróci w połowie grudnia! ponownie pojawiły się głosy o konieczności zrzucenia jego masy, co na pewno wpłynie na jego atletyzm, ale jest jedyną drogą, aby nie podzielił on losów choćby Grega Odena. Najczarniejszy scenariusz wygląda na początku tak samo – przed samym sezonem kontuzja. Dlatego NBA robi dobrą minę, bo czekamy na numer jeden draftu, ale wszyscy znamy historię Odena.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s