Śląsk basket #3: dwa sparingi z Pardubicami i trzech debiutantów

Za nami dwa sparingi z BK JIP Pardubice, w których zadebiutowali przed wrocławską publicznością nowi zawodnicy – Maciej Wojciechowski, Devoe Joseph i Andrew Chrabascz, a na parkiecie nie pojawił się krytykowany Kadeem Batts, który dwa dni później został zwolniony. Pierwsze połowy obu spotkań zaczęły się podobnie – Śląsk szybko obejmował prowadzenie grając piątką: Clayton Custer, Jakub Musial, Torin Dorn, Maciej Wojciechowski, Aleksander Dziewa. W spotkaniu piątkowym, Śląsk nie potrafił poradzić sobie ze świetnie dysponowanymi rywalami, którzy w drugiej połowie raz po raz trafiali za trzy punkty. Do przerwy znakomicie zagrał Torin Dorn, który w całym spotkaniu rzucił 23 punkty. Zaliczył także niesamowite minięcie do linii, po którym z impetem wsadził piłkę. Jeśli będzie tak grał w meczach ligowych, będzie ulubieńcem kibiców.

Śląsk Wrocław – BK JIP Pardubice 81:87
Śląsk: Torin Dorn 23, Maciej Wojciechowski 14, Aleksander Dziewa 9, Devoe Joseph 7, Norbert Kulon 6, Tomasz Żeleźniak 6, Jakub Musiał 6, Andrew Chrabascz 6, Clayton Custer 2, Michał Jodłowski 0.

W sobotnim meczu Śląsk po trzech porażkach z rzędu (Stal Ostrów, GTK Gliwice na wyjeździe i BK Pardubice) chciał się przełamać przed Memoriałem Adama Wójcika. Do lidera wrocławian, bo tak należy dzisiaj tytułować Torina Dorna, dołączył Jakub Musiał, który koncertowo trafiał trojki (18 punktów, 4/6 za 3) i był to najlepszy jego przedsezonowy mecz. Przebudził się debiutant Devoe Joseph, a znakomita zmianę dal Norbert Kulon. Przed ostatnim trudne czasy, gdyż w meczach przedsezonowych pierwszym rozgrywającym był Clayton Custer, a ze zgrupowania wraca docelowa „jedynka” Kamil Łączyński. Inny kadrowicz, Maciej Wojciechowski miał przebłyski dobrej gry, ale widać, że dopiero dołączył i nie zna się z partnerami. Z kolei zmiennik Battsa Andrew Chrabascz, to zawodnik niższy, mocno zbudowany ale nie jest typowym środkowym i nie dysponuje rzutem z daleka. Inne wnioski, to z Czechami niewidoczny był Aleksander Dziewa, a Custer w roli jedynki nie daje tyle zespołowi po ofensywnej stronie, co na dwójce. Dobra wiadomością jest to, że Michael Humphrey zaczął w przerwie drugiego meczu trening rzutowy i być może zadebiutuje w piątek na Memoriale.

Śląsk Wrocław – BK JIP Pardubice 83:68
Śląsk: Jakub Musiał 18, Norbert Kulon 12, Torin Dorn 11, Devoe Joseph 11, Maciej Wojciechowski 9, Tomasz Żeleźniak 8, Clayton Custer 5, Andrew Chrabascz 5, Aleksander Dziewa 4, Aleksander Leńczuk 0, Michał Jodłowski 0, Szymon Tomczak 0.

Śląsk basket #2: sparingi ze Spójnią i Stalą

Śląsk basket #1: nowy trener, nowy lider i pierwsi Amerykanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s