NC+ na trzy lata zatrzymuje Premier League u siebie

Zakup praw transmisyjnych Premier League do końca sezonu 2021/22 plus pozwoli utrzymać się NC+ na powierzchni jako marka premium. W czasach, gdzie sport jest pokazywany szeroko, transmitowana jest nawet druga liga angielska czy pierwsza liga czeska, największe widowiska są limitowane. Dlatego szerokim echem odbił się zakup rok temu Ligi Mistrzów przez Cyfrowy Polsat. Mało jest na rynku istotnych praw, dla których abonent zmieni znaną i lubianą sobie telewizję na inną.

Produktów sportowych premium jest niewiele, są nimi właściwie tylko Mistrzostwa Świata i Europy, wspomniana Liga Mistrzów i Premier League. Nawet La Liga takowymi nie jest, od kiedy dzielą się prawami telewizje Eleven Sports oraz NC+. W efekcie, kibic Realu czy Barcelony mając tylko jedna telewizję, ogląda mecze swojej drużyny co dwie kolejki tygodnie, zgodnie z zasadą jeden mecz w jednej, kolejny w drugiej telewizji. Należałoby się także zastanowić, czy kolejne reformy FIFA i UEFA dot. zwiększenia liczby uczestników, dalej sprawiają, że są to widowiska premium (TUTAJ). Oczywiście, są jeszcze prawa do ekstraklasy, ale z uwagi na poziom, trudno je nazwać premium. Mecze oglądają właściwie tylko kibice tych drużyn, które aktualnie grają w najwyższej klasie rozrywkowej, oczywiście z małymi wyjątkami jak dziennikarze, czy nieświadomi niczego obcokrajowcy.

NC+ ułożyło biznesplan pod abonenta, który wyłoży trochę więcej pieniędzy za produkt wysokiej jakości (choćby NBA, żużlowe Grand Prix, Ligę Mistrzów piłki ręcznej, czy Puchar Sześciu Narodów w rugby). Tak się od lat pozycjonuje NC+ (Cyfrowy Polsat stawia na polskie reprezentacje), a lokomotywą promocyjną jest Premier League. Dlatego zakup na trzy lata pozwoli nie tylko zatrzymać obecnych abonentów, ale także zachęcić nowych, którzy chętniej podpiszą umowę na dwa lata, wiedząc jakimi prawami dysponuje NC+.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s