Gdzie oglądać ligę mistrzów oraz ligę europy

Zmiana UEFA w kwestii godzin meczów ligi mistrzów i ligi europy, zbiegły się z kupieniem praw przez Cyfrowy Polsat. Co kolejkę będziemy mieli 4 mecze ligi mistrzów o 18:55, 12 meczów ligi europy o 18:55 oraz pozostałe spotkanie o 21:00. Dwa dni temu Prezes TVP Jacek Kurski ogłosił zakup sublicencji na środowe spotkanie oraz finał, czyli kibic nie będzie skazany tylko na zakup Polsatu Sport Premium (PSP), dzięki któremu owszem zobaczy wszystkie mecze Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, ale sowicie zapłaci za taką usługę – 360 PLN za rok. Całość wygląda następująco:

Wtorek, 18:55 – 2 mecze PSP
Wtorek, 21:00 – 6 meczów PSP
Środa, 18:55 – 2 mecze PSP
Środa, 21:00 – 6 meczów PSP
Środa, 21:00 – 1 mecz TVP1
Czwartek, 18:55 – 12 meczów PSP
Czwartek, 21:00 – 12 meczów PSP

30 sierpnia po losowaniu grup ligi mistrzów dowiemy się, jakie będą składy grup oraz czy będziemy mieli hity pokroju Real Madryt vs Liverpool (TUTAJ). To może być decydujące przy decyzji o zakupie pakietu PSP.

W przypadku Ligi Europy ocena atrakcyjności rozgrywek jest trudniejsza, bo trwają eliminacje ligi mistrzów i ligi europy oraz trafią tam trzecie drużyny po rozgrywkach grupowych ligi mistrzów. Na dzisiaj, najlepszymi drużynami LE są: Villarreal CF, Milan, Olympique Marsylia, Chelsea, Arsenal i SS Lazio. Ponieważ dwie z trzech ostatnich edycji LE wygrali spadochroniarze z ligi mistrzów: FC Sevilla i Atletico Madryt, a innymi drużynami z trzecich miejsc przeniesione do ligi europy były m.in. Napoli, Tottenham i Manchester United, trudno ocenić poziom i atrakcyjność rozgrywek LE w przededniu losowania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s