Misja Futbol idzie właściwą drogą (tylko tak dalej!)

Onet opublikował wyniki oglądalności programu Onet „Misja Rosja” emitowanego podczas mistrzostw świata. 25,7 miliona odtworzeń programu to historyczny sukces w mediach sportowych i przełamywanie kolejnych barier.

Pamiętam, gdy kilka lat temu program ruszał jako Euro Misja 2016, potem po mistrzostwach europy przemianowany na Misja Futbol. Ekspertami (nazwanymi później influencerami) byli Dariusz Szpakowski (TVP Sport), Mateusz Borek (Polsat Sport) oraz Tomasz Smokowski (NC+). Ujęło mnie to, że znakomici komentatorzy z różnych stacji, po raz pierwszy publicznie zasiedli razem w studio i relacjonowali bieżące wydarzenia. Z biegiem czasu dołączali do nich eksperci z innych redakcji (m.in. Eleven Sports, weszlo.com), bo udział w Misji Futbol nie był passe. Panuje w niej luźna atmosfera, co widać na różnych filmach typu making off.

Bardzo długo publicystyka sportowa wchodziła do internetu. Wśród popularnych polskich Youtuberow nie ma dziennikarzy sportowych. Brylują programy lifestylowe, modowe, śmieszki lub wywiady. O sportowego widza w internecie przez dłuższy czas nie zabiegały największe redakcje w Polsce, skupiając się na swoim głównym programie.

16 lipca miał emisje ostatni odcinek Misji Rosji, podsumowanie Mundialu z Marcinem Feddkiem, Mateuszem Borkiem oraz prowadzącymi – Michałem Polem i Przemysławem Rudzkim. Dodam, że był to odcinek z największa liczba wyświetleń – ponad 2,5 miliona. Grupa Onet po zdobyciu odbiorców podczas mundialu pójdzie dalej, szczególnie posiadając silne zaplecze redakcyjne Przeglądu Sportowego. Formula programu się sprawdziła, zmieniający się influencerzy ubarwiają program – za każdym razem jest inaczej. Nie ma nudy, a bardzo dobrym posunięciem było oddzielanie widza Misji Futbol od magazynu ekstraklasy, przez co bardziej wymagający kibic ogląda dwa magazyny. Wszystko bezpłatnie na youtube (oraz na vod.pl) po oglądnięciu krótkiej reklamy. Nawet lokowanie produktów sponsora nie razi, reklama dobrze wkomponowała się w program, co rzadko się w naszym kraju.

Dzisiejszy kibic piłkarski jest wymagający – ma nieograniczony dostęp do social mediów, newsów, telewizji przez przeglądarkę. Wydawca Misji Futbol/Rosja, grupa Onet nie jest pierwsza redakcją, która zdecydowała się na sięgniecie po widza w internecie i na pewno nie będzie ostatnią. Możliwość oglądania na żywo magazynu publicystycznego wysokiej jakości oraz powtórek w dowolnym czasie to na pewno jest właściwa droga.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s