A gdyby tak PG-13 wrócił do.. Indiany

Po siedmiu latach Paula George`a, Pacers zrobili transfer:

Paul George za Victora Oladipo i Domantasa Sabonisa

Na gorąco oceniając tę wymianę, zwyciężała Oklahoma pozyskując top10 gracza i two-way playera, który w Indianie osiągnął sufit. OKC pokazała swojemu Russowi, że mogą zbudować drużynę wokół niego, co tylko zachęciło go do podpisania przedłużenia 205 mln$ za pięć najbliższych sezonów, o ile kogokolwiek trzeba zachęcać do podpisania tłustego kontraktu.

Indiana była po sweepie z Cavaliers w pierwszej rundzie i potrzebowała zmian. Nie udało się utrzymać drużyny, która dwukrotnie dotarła do finału konferencji w 2013 i 2014 roku. PG-13 doznał złamał nogę podczas meczu sparingowego reprezentacji, zaliczyli sezon poza play-off, a kolejnych dwóch przegrali w pierwszej rundzie. Jedynym pozytywem jest otrzymanie wysokiego picku, który wykorzystali ,wybierając z 10 wyborem Mylesa Turnera.

Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna:
– Pacers w sezonie regularnym wygrali 6 spotkań więcej niż w ostatnim sezonie PG-13
– z Cavaliers przegrali dopiero w siódmym spotkaniu (vs sweep)
– Oladipo nie pęka w ostatnim meczu 30/12/6, a w przedostatnim 28/13/10

Victor Oladipo stał się liderem na miarę PG-13 i tak jak jego poprzednik, powinien wygrać nagrodę zawodnika z największym postępem. Statystycznie na średnie lepsze o 7,2/0,9/1,7. Podobnie po wymianie rozwinął się Sabonis i jego osiągnięcia lepsze w porównaniu do poprzedniego sezonu o 5,7/4,1/1,0.

Budżet płacowy Pacers wygląda dobrze, już teraz maja 10 mln wolnych środków, a jeśli nie przedłużą Ala Jeffersona, bedzie kolejne 10 mln. Trudno przypuszczać, że Thaddeus Young zrezygnuje ze swojej opcji przedłużenia za 13 mln, ale gdyby tak się stało, Indiana może zaproponować dobre pieniądze PG-13. Oczywiście, nie tak dobre jak zarabia Russ, ale tak się nie buduje drużyny. Piątka: Victor Oladipo, Bojan Bogdanovic, Darren Collison, Myles Turner i Paul George oraz ławka Cory Joseph, Lance Stephenson, Domantas Sabonis (+ ew. Thaddeus Young) zaszłaby daleko. Pacers w minionych play-off mieli trzecią obronę ligi, wsparci Paulem Georgem (trzy razy w najlepszych piątkach obrony) wróciliby do gry o finały. George oprócz gry w obronie dawałby pewny rzut za trzy, czego brakowało momentami w meczach z Cavaliers.

Kilka dni temu pisałem, że w Oklahomie nie zbuduje się contendera (TUTAJ). Po podpisaniu PG-13 Pacers stali by się takim z automati, na miejscu przecież czeka zespół nieporównywalnie lepszy niż choćby Lakers, którzy podobno faworytami. Ale po Russa  też byli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s