Okazja do odpoczynku / Warriors odpuszczają

Od kiedy Stephen Curry nabawił się kolejnej kontuzji kostki, Warriors przegrali drugi mecz z rzędu. Przeciwnikami byli walczący o rozstawienie w pierwszej rundzie Portland i Minnesota. Wytłumaczeniem nie był fakt, że grali bez Currego oraz ,że oba mecze grali na wyjeździe.

Moja teoria spiskowa, to odpuszczenie przez Warriors wyścigu o pierwsze miejsce na zachodzie i wynika z kilku powodów:

  1. Rockets są w gazie, niedawno wygrali 17 zwycięstw z rzędu i pewnie zmierzają do tytułu najlepszej drużyny sezonu regularnego. Aby przebić ich wynik, trzeba naprawdę dużego wysiłku.
  2. Warriors jako organizacja wiedzą, kiedy są najważniejsze mecze i wolą mieć zdrową drużynę w play-off, szczególnie zdrowego Stephena Currego. Moim zdaniem, z tego samego powodu za chwilę pauzować będzie Draymond Green.
  3. Kevin Durant przez swoje przewinienia techniczne też będzie pauzował i niech nikogo nie zmyli wizerunek złego chłopca. Durant poświęcił swoją legendę w OKC, poświęcił część swojego kontraktu i jest gotowy osiągać sukcesy w Warriors. W play-off technicznych nie będzie.
  4. Rockets grają na maxa swoich możliwości i raczej osiągnęli swój szczyt formy W MARCU. Wiele drużyn w przeszłości popełniało falstart.
  5. Warriors na poważnie w poprzednim sezonie grali dopiero z Lebronem Jamesem. Do finału ligi wygrali wszystkie 12 spotkań.
  6. W najbliższych pięciu meczach rywalami będą kolejno Lakers, Kings, Suns, Spurs i Hawks. Cztery zwycięstwa w tych meczach osiągnęłaby druga piątka Warriors.

Przepisy w NBA się ostatnio zmieniły i nie można już oficjalnie zasiadać pod koniec sezonu w garniturach, odpoczywając. Dlatego organizacje będą wykorzystywać każda okazję do odpoczynku – zarówno niegroźną kontuzję, jak i wykluczenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s