Liga narodów / kiedy, jak nie teraz

Przed nam pierwsze, historyczne losowanie Ligi Narodów. Najnowsze dziecko UEFA na pewno będzie elektryzować fanów, gdyż czekają nas same hitowe grupy, prestiżowe pojedynki i wielkie rewanże. Przy tych ostatnich nie jestem zwolennikiem rewanżowania się za półfinał mistrzostw Europy sprzed 30 lat. Wolę najnowsze historię z bieżącymi pokoleniami. A jeśli do tego dodamy Polskę to, aż ręce się zacierają na myśl o lidze narodów.

Zawsze przy losowaniach mam rozdarte serce, bo czy lepiej jest wylosować prestiżowego przeciwnika, którego dawno nie widzieli kibice i jak grać, to z najlepszymi? Czy może zagrać z przeciwnikiem podobnej klasy, czasem trochę lepszym i powalczyć o zwycięstwo?

Na szczęście mamy taką reprezentacje, że jedno nie wyklucza drugiego. W pierwszym koszyku mamy: Niemców, Portugalię, Belgię albo Hiszpanię, w drugim: Francję, Anglię, Szwajcarię albo Włochy.

Poza grupą w kombinacji: Hiszpania, Francja, Polska, każda z grup oznaczać będzie walkę. A nam najczęściej o to chodzi.

Poniżej wymarzone przeze mnie grupy:

1. Portugalia, Szwajcaria, Polska. Wielkie rewanże za mistrzostwa Europy 2016. I trzeci dwumecz, którego nie było na euro, a na pewno o nim marzą Szwajcarzy. Portugalia też taka grupę przyjmie z zadowoleniem.

2. Niemcy, Włochy, Polska. Niemców udało nam się pokonać w 2014, z kolei Włochy jak nie teraz, to kiedy? A w tle wielki rewanż za ostatnie imprezy – Niemcy z Włochami (ćwierćfinał euro 2016, półfinał euro 2012)

3. Belgia, Anglia, Polska. Jeśli chodzi o Belgię, to przestańmy mówić o euro 82, bo już nawet eliminacje za Leo Beenhakkera wyglądają staro. Podobnie jak o meczu z Anglią z 1973. Mówmy o mundialu 2018. To dla nas potencjalni rywale w 1/8, więc od razu mamy rewanże. A jeśli coś poszłoby nie tak, zawsze jest okazja „co by było gdyby”. Uwielbiamy takie historie. Do tego, jak w przypadku Włochów , kiedy nie wygrać z Anglią jak nie teraz?

Jedna myśl w temacie “Liga narodów / kiedy, jak nie teraz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s