Petarda Polsatu

Spekulacje o prawach UFC toczyły się od początku stycznia, kiedy dotychczasowy ich właściciel na Polskę, kanał Extreme Sports Channel poinformował o zakończeniu współpracy bez podania powodu. Kiedy wszyscy spekulowali o Eleven, przed dzisiejszą, bardzo ekscytującą galą UFC (Miocic vs Ngannou i Cormier vs Oezdemir), Polsat Sport poinformował o nabyciu praw na tę galę, a także kolejne, w najbliższych trzech latach.

Oznacza to, pozyskanie drugich po lidze mistrzów, bardzo wartościowych praw i wzmocnienia pozycji największej telewizji sportowej w Polsce. Prawa do najlepszej federacji MMA razem z cieszącymi się ogromną popularnością walkami KSW  i FEN, a także prawami do federacji ACB zamykają rynek praw sportów walki. Wzrośnie też znaczenie dedykowanego programu Polsat Sport Fight, choć jak zapowiada Polsat, najbliższa walka będzie emitowana na kanale Polsat Sport.

Sporty walki zawsze cieszyły się sporą popularnością, kilka lat temu MMA przegoniło boks (choć rynek PPV z Mayweatherem mówi co innego), a Polsat będzie miał prawa do wszystkich najważniejszych wydarzeń. WOW. Wielki szacunek dla Polsatu, który zawsze potrafił wejść w nowy rynek i zainteresować nim widza (siatkówka, KSW), szczególnie, że gal UFC jest bardzo dużo – w 2017 roku mieliśmy 39 gale, w tym cztery w europie. Walczą w nich Polacy m.in: Marcin Tybura, Jan Błachowicz, Krzysztof Jotko, Marcin Held, Karolina Kowalkiewicz i przede wszystkim Joanna Jędrzejczyk.

Zawsze misją Polsatu Sport było pokazywanie zmagań z udziałem najlepszych polskich zawodników i drużyn, tym bardziej wielki ukłon dla Mariana Kmity i jego ludzi. A, że przy okazji zobaczymy McGregora, Johnsona, Whittakera czy Romero? czemu nie!

Wiadomo, że w kwietniu na ring wraca wspomniana Joanna Jędrzejczyk, co daje ogromne możliwości komercyjne stacji Polsat. Nie zdziwię się, jak wróci magazyn Puncher, z prowadzącym Mateuszem Borkiem. Strategię stacji odnośnie UFC dopiero poznamy, wiadomo już, że dzisiejszą galę skomentuje duet Andrzej Janisz / Łukasz „Juras” Jurkowski. I to będzie dopiero petarda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s