Kemba & LA

Kemba Walker, zeszłoroczny uczestnik meczu gwiazd jest w ścisłym top3 mojego rankingu zawodników, którzy w najbliższym czasie powinni zmienić klub. Charlotte Hornets zrobili się dla niego za mali, Kemba rok temu po raz pierwszy zagrał w meczu gwiazd, w tym sezonie gra na podobnym poziomie 22 pkt., 6 as., jednak jego zespół znajduje się poza walką o play-off i na kolejny występ się nie zanosi. W siedmiu sezonach Walkera, Hornets wystąpili zaledwie dwa razy w grach posezonowych, w których wygrali zaledwie trzy spotkania.

Kemba Walker jest na pewno wysoko w rankingach GMów nie tylko dzięki umiejętności, ale bardzo atrakcyjnym kontrakcie, który opiewa na 12 mln / rok, w tym i przyszłym sezonie. Kontrakt został podpisany w wysokości 48 mln płatny w równych 4 latach, na rok przed rewolucją, kiedy Mike Conley podpisał umowę życia 152,6 mln / 5 lat.

Przy spekulacjach transferowych najlepiej zaspokoić trzy strony i o ile pozyskanie Walkera leży w interesie większości drużyn (szczególnie, kiedy odpalili CP3 z Hardenem), o tyle Hornets chcą coś, dzięki czemu będą lepsi w przyszłości. Sam Kemba chciałby na pewno dołączyć do drużyny z czołowej ósemki, a jeśli do tego dojdzie duży rynek, tym lepiej.

Propozycja wymiany: Patrick Beverley + Milos Teodosic + pick LAC (obecnie 12 miejsce) za Kembe Walkera.

Hornets otrzymują dwa, dwuletnie kontrakty, łatwe do oddania dalej, z opcją, że któryś z rozgrywających odpali, do tego pick w okolicach środka loterii. Dzisiaj mają swój pick, klasyfikowany w okolicach 8 miejsca, który po tej wymianie powinien iść niżej.

Clippers otrzymują 27 letniego zawodnika, którego brakowało po odejściu Chrisa Paula, z zastrzeżeniem, że nie zmieni się układ lidera w drużynie – nadal będzie nim 28 letni Blake Griffin. 27 i 28 lat to wkraczanie w prime, co zapewni kilka lat jako numer jeden na dużym rynku w LA.

Jedna myśl w temacie “Kemba & LA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s