Nadzieja na czerwiec

Na blisko siedem miesięcy przez rozpoczęciem mundialu, sytuacja kadrowa wybrańców Adama Nawałki jest trudna. Szukając pozytywów, kilka kontuzji, a także ławka rezerwowych po zmianie klubu/trenera sprawia, że nasi będą wypoczęci. Jednak budować na wypoczęciu drużynę, na najważniejszą (dla wielu kadrowiczów) imprezę w karierze nie napawa optymistycznie. Podstawową jedenastkę obecnie można podzielić na trzy grupy:

  • kontuzje – Piszczek, Rybus, Błaszczykowski
  • ławka rezerwowych – Szczęsny, Krychowiak, Linetty, Zieliński, Grosicki
  • pewny plac – Glik, Pazdan, Lewandowski

Do tego dochodzi czterech zawodników blisko jedenastki – kontuzjowali Jędrzejczyk i Milik i zdrowi Mączyński i Bereszyński.

Oczywiście nadzieją na zdrowsze jutro (a raczej czerwiec) jest powrót kontuzjowanych zawodników do formy, bo obecnie poza Lewandowskim pewny plac mają zawodnicy nastawieni defensywnie.

Być może w zimowym okienku transferowym, ktoś z w/w listy zmieni klub (np. przez wypożyczenie) np. Kamil Grosicki do wymarzonej Premier League, Grzegorz Krychowiak do Primera Division. Przykład Bartosza Kapustki pokazuje, że można na wypożyczeniu do słabszej drużyny grać w jedenastce i jeśli utrzyma miejsce, będzie w kadrze na mundial.

Z kolei w kuluarach mówi się o wyjeździe za granicę Michała Pazdana, który zmienił agenta i zamiast Marcina Lewickiego reprezentuje go topowy agent piłkarski Mariuszem Piekarski. Piekarski potrafi sprzedać piłkarzy na wschód (Rybus, Jędrzejczyk) i zachód (Grosicki, Komorowski, Borysiuk). Dla Pazdana optymalna będzie Turcja, gdzie nie patrzy się w metrykę zawodnika. 1,5 roku temu transferowi sprzeciwiła się podobno żona, teraz to ostatnia szansa na wyjazd i zarobienie dobrej kasy. Niestety pociąg z Besiktasu (sensacyjnego zwycięscy jednej z grup ligi mistrzów) już odpłynął.

W przypadku zawodników z ekstraklasy, mówi się o zmianie klubu przez Jarosława Jacha, nie wiadomo co z duetem Górnika Zabrze: Damian Kądzior & Rafał Kurzawa, jednak to nie oni będą dźwigać ciężar jedenastki. Ciężar będzie dźwigać Robert Lewandowski, który jest jedyną naszą nadzieją na czerwiec. Niezależnie czy w pomocy wystąpią Linetty, Zieliński czy Mączyński.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s