Publicystyka sportowa – ranking 2017

Z okazji wizyty u Olka Wandzla, Patryka Mirosławskiego szefa kanałów sportowych Eleven, postanowiłem opublikować osobisty top ranking programów sportowych, jakie przez ostatnie kilka lat przewinęły się w polskiej telewizji i internecie. Wspomniany Patryk Mirosławski i jego AS wywiadu jest niedoścignionym nr 1.

Dwa pierwsze, to niepodrabiany format i tak naprawdę, najwięcej się dowiedziałem kulis, plotek i faktów. Brak banałów. Na topie jest Paweł Zarzeczny, który sprawdzał się znakomicie w roli jednoosobowego prowadzącego (One Man Show) oraz eksperta (Stan futbolu). Kolejne programy łączy Mateusz Borek, znakomity jako ekspert (Misja Futbol), jak i prowadzący (Cafe Futbol). Zresztą Misja Futbol to połączenie kilku redakcji (Onet, Przegląd, TVP, Polsat Sport, nc+) i obok utrzymującego się już przez kilka lat Cafe Futbol jedyny aktywny program publicystyczny.

Całość przedstawia się następująco:

  1. As wywiadu
  2. One Man Show
  3. Stan futbolu
  4. Misja futbol
  5. Cafe futbol
  6. Sport+ Extra

Ranking w niedalekiej przyszłości ulegnie zmianie – Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski zapowiedzieli odejście „na swoje”, być może wartościowy format wypuści telewizja Eleven, ale najprawdopodobniej pojawi się coś wartościowego na youtube/soundcloud. WeszłoTV ma w moim rankingu dwie pozycje (One Man Show i Stan Futbolu), a Przegląd Sportowy oprócz Misji futbol ma programy dedykowane kibicom Ekstraklasy, Premier League oraz La Liga.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s